Biz Kimiz ?

Anadolu Yakın Doğu Araştırmaları Merkezi (AYAM), Türkiye ve Ortadoğu’ya bölgesel ve uluslararası ölçekte odaklanan, nitelikli araştırmalar hazırlayarak karar vericileri ve diğer düşünce kuruluşlarındaki meslektaşlarını destekleyen bağımsız bir düşünce kuruluşudur.

AYAM, Körfez ülkeleri ile Türkiye arasında bir köprü oluşturmayı ve araştırma merkezleri ile sivil toplum kuruluşları düzeyinde başka kültürlere açılan bir pencere haline gelmeyi hedeflemektedir.

Kurum, farklı perspektifler üzerinden hedefleri somutlaştırmak, ortak noktaları güçlendirmek ve ortak meselelerde görüş yakınlığını artırmayı amaçlamaktadır.

Vizyonumuz

Bölgesel ve uluslararası araştırma işbirlikleri ve gelişmiş arama teknikleri ile karar vericileri ve politikacıları destekleyen bir araştırma platformu haline gelmek.

Misyonumuz

Bölgesel meselelerin farkındalığını derinden inceleyerek, daha iyi anlaşılmasının temellerini atmak ve ileri bir bilimsel metodoloji kullanarak uzmanları desteklemek.

Hedefler

  • Nitelikli araştırmalarla karar vericileri ve siyasileri desteklemek,
  • Türkiye ile Körfez ülkelerindeki araştırma ve sivil toplum kuruluşlarındaki meslektaşlarla bağlantı kurarak ortak sorunların anlaşılmasını güçlendirmek,
  • Uluslararası ilişkilerde geleceğe yönelik araştırma yöntemleri ortaya çıkarmak için araştırma ve düşünme metodolojisi geliştirmek, oyun teorisi veya yapay zeka algoritmalarında olduğu gibi matematik ve stratejik teorileri kullanmak,
  • Uzun vadede; karar vericiler ile diğer merkezlerdeki araştırmacılar için bir metodoloji veritabanı oluşturma.
Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: